על מה ולמה קידוּח הדרכה?

ברוכים הבאים לשידורי הניסיון של קידוח הדרכה1.
אם תתמידו עד סוף הפוסט תמצאו שם 7 סיבות שונות לשם של הבלוג.

פתאום באמצע החיים.
טוב... לא ממש אמצע החיים. אולי קצת יותר. אולי קצת פחות. אולי הרבה פחות. מי בכלל יכול לדעת? למישהו יש ערבויות?
ובכל זאת - כבר אחרי כִּברת דרך פחות או יותר.
טוב... גם לא ממש פתאום. זה התבשל על אש קטנה הרבה זמן. בהתחלה זה היה רק מן רעב קטן שהתעורר מדי פעם. חוסר שקט, שהלך ותפח עד שהחיים הובילו אותי לתהליך של חיפוש שנמשך כמעט שנה (!). שנת חיפוש שהתחילה במקום הכי רחוק (אין כמו ניו-זילנד!)  והסתיימה במקום הכי קרוב (בתוך ה- פנימה).

כמו בכל תהליך פיצוח הדרכה טוב, בסוף נפל שָם אסימון. וכשהוא נפל, אי אפשר היה לפספס אותו. צליל מזוקק, בהיר וחד משמעי... פיתוח הדרכה!

אחרי עשור וקצת יותר במחקר שיווקי (סְקרים, רבותי, סְקרים), יצאתי לדרך חדשה... אבל לפני שמתחילים ללמד, יש קודם עוד הרבה מה ללמוד. בשלב ראשון עם ביקור שבועי בספירלה ושיפצור הכישורים האוטו-דידקטיים (וזו הולכת להיות גם ההזדמנות לגלות באופן סופי - לטוב או לרע - האם יש לי כישורים אוטו-דידקטיים?).
אני לא יודעת בדיוק לאן המסע הזה הולך להוביל אותי (בבקשה, בלי ציטוטים מעליסה!), אבל נראה לי שהולך להיות מעניין. ואם כבר יש למידה, ואם כבר יש חומרים.. זה הזמן והמקום לשתף. כמו שורד מוסנזון כותבת ב'ארגז הכלים הצהוב' הקסום שלה: "..זה שמפחד ש'יגנבו לו רעיונות', עתיד להישאר חסר רעיונות. רעיונות הרי קיימים לאינספור. ככל שתחלק מהם יותר, יהיו לך יותר".


ונסיים בקיום הבטחות-
למה בעצם קידוח הדרכה1 ?

1... כי כל העסק מתחיל מירידה לעומקם של צרכים
2... כי קידוּחַ מתחרז עם פיתוּחַ
3... כי "החתול של עליסה" זה בנאלי
4... כי אני מקווה לא סתם לקדוֹחַ לכם במוֹחַ
5... כי לקדוֹחַ מתחרז עם מוֹחַ
6... וקידוּחַ מתחרז עם פיצוּחַ 
7... כי תמר1 קודחים כבר במקום אחר